USA Vo Finále Pohára Konfederácií - Matador Network, USA Tesne Prehrali

Image
Image
Image
Image

Predajca predáva brazílske vlajky pred nedeľným finále. - Foto: Axel Buhrmann / Feature Photo: fabianoofficial.com

USA vystupujú, ale nemôžu dodať „skúšku oblečenia“na majstrovstvá sveta.

US NARROWLY prehral v Brazílii v nedeľnom finále Pohára konfederácií v Johannesburgu, po druhom polčase comebacku zaznamenal päťnásobný majster sveta nárast na víťazstvo 3-2.

Pre Brazíliu bolo víťazom očakávaný výsledok v neporazenom pochode, ktorý zahŕňal víťazstvo 3-0 nad USA počas skupinových hier.

Pokiaľ ide o USA, bol to koniec nepravdepodobného priebehu turnaja, ktorý sa zvýraznil stredomorským víťazstvom nad jedničkou v Španielsku. Napriek sklamacej strate je druhé miesto v súťaži FIFA najlepším vôbec pre mužstvo USA.

"Ten pocit je kombináciou veľkého sklamania, ale aj veľkej pýchy, " uviedol šéf trénera USA Bob Bradley.

Americkí muži šli do poločasu s ohromujúcim náskokom 2-0. Clint Dempsey skóroval prvý v 10. min., Keď si volil kríž od Jonathana Spectora pre svoj tretí gól v turnaji. O 17 minút neskôr Charlie Davies poslal nízku center za brazílsku obranu na Landon Donovana, ktorý ju však zakončil a zakončil tak tvrdo. Medzitým, hviezda 45 minút od brankára Tim Howard udržala Brazílčanov bez gólov.

To bol okamih, ktorý si môžete vychutnať v histórii amerického futbalu. Keď už bolo Španielsko porazené, zdalo sa, že USA sa chystajú uskutočniť zázrak na tráve.

Image
Image

Netrvalo dlho, kým sa Brazília vrátila. V 38. minúte do druhej polovice strelil Luis Fabiano strelou do šibenice, ktorá nechala oslepeného Howarda bez šance. O 15 minút neskôr bol USA vystrelený gól na hlavičke Kaka, ktorý jasne prekročil bránu, predtým ako ho Howard vyrazil.

Zmeškané volanie Brazíliu neudržalo a vytrvalo pretrvávali na obe strany poľa. Napriek niekoľkým vynikajúcim zákrokom Howarda a obrany USA sa kríž z Kaky nakoniec dostal do Fabianu, ktorý ho zameral na ekvalizér.

Víťazný gól prišiel o 10 minút neskôr, keď brazílsky kapitán Lucio strelil roh z rohového kopu.

Aj keď sa sklamaní vzdajú vedenia 2-0, americkí muži si môžu udržať hlavu vysoko, keď sa presúvajú do júlového zlatého pohára CONCACAF a do ďalšieho kola kvalifikácií svetového pohára. Bol to americký tím, ktorý sa veľkým spôsobom reprezentoval a CONCACAF tým, že porazil Španielsko a urobil finálovú hru.

Možno by stálo za to vydať sa na cestu do Južnej Afriky v roku 2010: ak je posledný týždeň nejakým ukazovateľom, tím Spojených štátov môže byť konečne pripravený vydať na svetový pohár nejaký hluk.