beh

Image
Image

Sledujte Matador na Vimeo Sledujte Matador na YouTube

BARKLEY MARATHONS V HORÁCH TENNESSEE majú úspešnosť okolo jedného percenta: je to už 30 rokov, 1 100 ľudí ho spustilo a iba 14 ľudí ho niekedy dokončilo. Tento rok zo 40 súťažiacich bežcov ani jeden človek nedokončil.

Gary Cantrell, tvorca závodu, povedal spoločnosti Bloomberg News: „Hory zvíťazili.“

Nie je neobvyklé, že nikto nedokončí závod, ale niekto od roku 2007 každý rok skončil. Kurz je notoricky zložitý, pozostáva z 5 cyklov na 20 míľovej horskej dráhe v štátnom parku Frozen Head v Tennessee, ktorý musí byť dokončený v 60 rokoch. hodín alebo menej. Keď uplynula 60 hodín, jeden bežec bol ešte na trati a začal sa pátrať. Nakoniec sa potuloval späť a tvrdil, že sa stratil a rozhodol sa zdriemnuť za 8 hodín.

Iba dvaja bežci tento rok absolvovali viac ako tri kola v časovom limite. Jeden z nich skončil po dokončení svojej tretej, zatiaľ čo druhý sa zrútil niekde na ihrisku a rozhodol sa, že nie je dobrý nápad pokračovať. Tretie kolo absolvovali ešte dvaja bežci, ale trvať dlhšie, ako bolo povolené - o sedem hodín.

Žiadna žena závod ešte nedokončila, aj keď tento rok bolo v skupine 40 žien. Nicki Rehn, austrálsky bežec v tomto ročnom závode, povedal: „Neprichádzate sem, aby ste zvíťazili, ste sem, aby ste boli ponížení.“

Celkové vertikálne stúpanie závodu je 54 200 na 100 kilometrov, čo je takmer dvojnásobok výšky Mount Everest.

Gary Cantrell sa rozhodol vytvoriť preteky, keď James Earl Ray, muž, ktorý zavraždil Martina Luthera Kinga, Jr., unikol z väzenia a za 55 hodín z neho urobil 8 míľ. Cantrell si povedal, že v tom čase mohol ísť najmenej 100 kilometrov a narodili sa Barkleyské maratóny.

Okrem toho, že bežci musia behať 100 míľ, musia nájsť 9 z 12 kníh roztrúsených po kurze a odstrániť stránku zodpovedajúcu ich pridelenému číslu, aby sa dokázalo, že ju našli. Dokončenie závodu trvalo 9 rokov. Dvaja ľudia ho dokončili dvakrát, vrátane Brett Maune, ktorý je držiteľom časového záznamu, keď dokončil preteky o niečo viac ako 52 hodín v roku 2012.