Nemecký Futbalista Venuje Bonus Na Majstrovstvá Sveta - Sieť Matador

Anonim
Image
Image

Svetový pohár sa skončil a v Brazílii to bolo dosť drsné. Ich národný tím nielenže čelil takmer určite jeho najtrápnejšej porážke v histórii, ale udalosť bola poznačená protestmi, a krajina je teraz osedlaná množstvom štadiónov na miestach, ktoré nemajú dostatočne veľké tímy na ich podporu.,

Dobrá správa je, že aj keď FIFA do značnej miery jednoducho necháva cestu ničenia kamkoľvek idú, futbalisti ju nemajú. Mesut Özil, záložník nemeckého víťazného mužstva, venuje časť bonusu 300 000 EUR, ktorý dostal za víťazstvo na majstrovstvách sveta, aby zaplatil za operácie 23 brazílskych detí.

Özil nie je jediný futbalista, ktorý daruje výhry majstrovstiev sveta na charitatívne účely. Argentínsky tím, ktorý sa umiestnil na druhom mieste, daruje 135 000 dolárov detskej nemocnici v Buenos Aires prostredníctvom charitatívnej organizácie argentínskej hviezdy Lionela Messiho. Messi, ktorý získal Zlatý ples na svetovom pohári 2014 (daný najlepšiemu hráčovi turnaja), podporoval nemocnicu v minulosti.

Takže ak sú vonku niektorí Američania, ktorí sú teraz na futbalovom hokeji vďaka Svetovému poháru v roku 2014 a hľadajú podporu európskych tímov, tu je dobrý začiatok: Özil hrá v Anglicku pre Arsenal a Messi v Barcelone.