Anonim

správy

Image
Image

Keď tragédia zasiahne, je ťažké odvrátiť našu pozornosť inde. Smútime nad stratami tých, na ktorých nám záležalo, podporujeme zranených pri ich zotavovaní. Zápasíme s našimi emóciami - hnev, zmätenosť, nenávisť, smútok - pri hľadaní odpovedí, ktoré nemusia mať zmysel. Všetky tieto pocity sú prirodzené a riešime ich rôznymi spôsobmi.

Mali by sme si však tiež chvíľku osláviť tých, ktorí bežali v Bostonskom maratóne - tisíce ľudí, ktorí sa počas celého roka školili, aby súťažili v jednom z najvýznamnejších svetových pretekov.

Bostonský maratón je oslavou atletiky, odhodlania a tradície („maratónsky pondelok“sa od apríla 1897 koná každý apríl). Tí, ktorí sa kvalifikovali a bežali, sú atletickými vzormi, ktoré nás inšpirujú viesť zdravý a aktívny životný štýl.

Lelisa Desisa Benti. 23-ročný víťaz mužskej elitnej divízie Boston Marathon okrem toho, že mal vážne chladné meno, dokončil preteky za 2 hodiny, 10 minút, 22 sekúnd. Bol to jeho druhý maratón. Narodil sa v Etiópii a naozaj sa nebral vážne, kým nebol dosť starý na to, aby sa presťahoval do Addis Abeba, kde jeho kariéra stúpla. Benti získal veľa závodných vyznamenaní v krátkom čase, vrátane siedmeho miesta na Majstrovstvách sveta v maratóne 2010.

Rita Jeptoo. Jeptoo je veteránom bostonského maratónu, ktorý vyhrala tento závod prvýkrát, keď vôbec súťažila v roku 2006. O sedem rokov neskôr sa opäť nezíska titul v ženskej elitnej divízii, pretože je svetovou víťazkou maratónu v Štokholme, Švédsku a Miláne, Talianska. No uspieť v niekoľkých polmaratónoch a oženiť sa s bežcom na strednej diaľke Noah Busienei nestačí - Jeptoo je tiež pletený pletenec.

Shalane Flanagan. Miestny atlét Flanagan ho pochoval na štvrtom mieste v tohtoročnom maratóne. Flanagan získal bronzovú medailu za finále žien 10 000 m počas olympijských hier v Pekingu v roku 2008 a stal sa jednou z iba dvoch amerických žien, ktoré tak kedy urobili. Bol to jej prvý Bostonský maratón a som presvedčený, že bombové útoky ju budú motivovať k tomu, aby sa umiestnila na čele budúceho roka.

Japonský Hiroyuki Yamamoto nemal predchádzajúce znalosti o usporiadaní závodu, okrem toho, že ho počul trochu z kopca. Napriek tomu vyfajčil okolo konkurentov a nastrieľal sa na 1 hodinu, 25 minút, 32 sekúnd, pričom sa umiestnil na prvom mieste v divízii invalidného vozíka.

Tatyana McFadden vyhrala ženský titul pre tú istú divíziu, čo je úspech, ktorý inšpiruje ostatných žijúcich so spina bifida. Napriek ťažkému detstvu ako sirotka v Rusku sa jej za mnoho rokov podarilo dosiahnuť veľa úspechov, vrátane účasti na najmladšej členke amerického atletického tímu v paralympijských hrách v roku 2004 vo veku 15 rokov.

Vo svetle tejto tragédie musíme toho veľa oslavovať. Oslavujte udalosť, ktorá spája ľudí z celého sveta za spoločným účelom. Oslávte víťazstvo, víťazov a ako „vyhrať“vo všetkých aspektoch svojho života. Oslavujte ľudí, ktorí riskovali svoje životy, aby pomohli ostatným 15. apríla 2013, a oslávte životy tých, ktorých sme stratili, napriek tomu, ako sa to môže zdať ťažké.

Oslávte životy tých, ktorí prežili, ktorí budú naďalej bežať, a nenechajte im nič zastaviť, dokonca ani osobe alebo skupine ľudí, ktorí si mysleli, že by to bolo možné.